Dane kontaktowe
Katarzyna Siwy

Prowadzę wraz z mężem z sukcesem od 20 lat Biuro Rachunkowe Rachmistrz Sp. z o.o., zatrudniamy obecnie 9 osób, obsługujemy 120 podmiotów. Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunku Rachunkowość i Finanse Przedsiębiorstw. Zawodowo szczególnie bliska jest mi rachunkowość zarządcza, interesuje mnie wpływ analiz na procesy podejmowania decyzji zarządczych oraz kontrola ich realizacji.

Ukończyłam studia magisterskie w zakresie Usług Finansowych Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie – temat pracy to właśnie Analiza finansowa i jej wpływ na finanse przedsiębiorstw. Jestem współzałożycielką i od 10 lat aktywnie działam w Stowarzyszeniu Pomocy dzieciom i osobom dorosłym z zespołem Aspergera i zaburzeniami pokrewnymi „AS”, przez 7 lat byłam członkiem Komisji Rewizyjnej tego stowarzyszenia, obecnie w formie wolontariatu angażuję się w bieżącą działalność Stowarzyszenia, również jako opiekun osób niepełnosprawnych.

Kontakt z ludźmi niepełnosprawnymi nauczył mnie wrażliwości, cierpliwości oraz pomógł zrozumieć, że nie ma ludzi lepszych i gorszych – wszyscy jesteśmy tak samo piękni, ważni i wartościowi. Człowiek to człowiek i nie ważne czy jest biedny czy bogaty, wykształcony czy nie, zdrowy czy chory.

Prywatnie mama 3 dzieci – Pawła, Mateusza i Zuzi oraz żona Piotra, kocham konie -pasjonuje mnie ich spokój i siła jak z nich bije, „raczkuję” dopiero w jeździe konnej, wypoczywam w ogrodzie sadząc kwiaty, przycinając krzewy i patrząc jak „wszystko” rośnie, relaksuję się w saunie, marzę o własnej w ogrodzie. Uważam, że jestem kobietą z głową pełną marzeń i planów, ambitną i kreatywną, trochę upartą, podchodzącą do życia z pasją, uwielbiam nowe wyzwania, ich planowanie i realizowanie.

Dlaczego KIBR?

Przez 20 lat uczyłam i nadal się uczę jak prowadzić biuro, być szefem, realizować się zawodowo, a jednocześnie pogodzić to z życiem rodzinnym. Wiem, jakie to trudne. Chciałabym, aby członkowie KIBR mieli wsparcie w różnych aspektach prowadzenia biura – zarówno tych organizacyjnych, prawnych szczególnie na początku drogi, ale i całym procesie biznesowym. Ważne też, by mogli rozwijać swoje biznesy w oparciu o stabilne prawo, jasne i bezpieczne reguły wykonywania naszego zawodu, dlatego mocno popieram ideę regulacji naszego zawodu i przywrócenia mu rangi, na jaką zasługuje jako zawód zaufania publicznego.