Dane Kontaktowe
Janina Gajewska

Janina Gajewska – niezwykle magnetyczna, odważna, wyważona i obdarzona niezwykłym intelektem osobowość.

Podczas, gdy niemalże standardem jest nasze zaaferowanie i larum przy każdej kolejnej zmianie w przepisach – ona zawsze, absolutnie zawsze odnosi się do sprawy z dystansem i stoickim spokojem. Nie daje się tak łatwo ponosić emocjom – choć emocje ma w sobie te najpiękniejsze.

Życzylibyśmy sobie, by zagościł w nas taki spokój, jaki ma w sobie ta niezwykła kobieta, która na każdy problem potrafi znaleźć rozwiązanie.

Asia – bo tak zwykli mówić do niej znajomi, nie tylko potrafi doskonale kierować swoim biurem rachunkowym, ale i kilkumetrowym kamperem. Z zaufaniem oddajemy sprawy KIBR m.in. w jej dłonie – bo jak mało kto umie trzymać nie tylko pewnie kierownicę, ale i biznes. Tym razem Asia zabierasz w podróż życia – wszystkich członków KIBR!

A to już kilka słów od Asi

Ktoś powiedział: życie to gra przypadków. Bardzo długo w to wierzyłam, ale czy aby tak jest ? No, bo czy to był przypadek, że jako świeżo upieczona absolwentka SGPiS zapukałam właśnie do drzwi Urzędu Skarbowego, i tam od ręki dostałam pracę? I czy to nie przypadek, że w podatkach pracuję do tej pory, ale od ponad 24 lat prowadząc biuro rachunkowe? No, nie! To nie mógł być przypadek. Bo przecież już jako dziecko bawiłam się cyferkami i zamiast lalek tworzyłam tabelki, rejestry i różne inne, mało dziecinne twory liczbowe. To nie był przypadek! To mi od urodzenia grało w duszy. I to jest podstawą mojej, długoletniej pracy i cierpliwości do obecnego systemu podatkowego. Bo ja kocham to, co robię! Kocham tę adrenalinę, której jest coraz więcej, ale która ciągle mnie motywuje do rozwoju, do zmian, do nowych rozwiązań. Ciągle robiłam coś dla mojego biura, ale czułam się w tym osamotniona. Bo my jako biura rachunkowe jesteśmy traktowani jako „zło konieczne”. A dlaczego? Bo nie mamy własnego samorządu…

I znowu, to nie był przypadek, że w moim życiu pojawiła się Beata Boruszkowska i pomysł utworzenia Krajowej Izby Biur Rachunkowych.

Właśnie tego brakuje prowadzącym biura rachunkowe. Dlatego musimy to zrobić. I tu, znowu nie przypadkiem przypomniałam sobie o wspaniałej kobiecie Amelii Earhart, która zawalczyła o swoją pasję, o swoje życie i jako pierwsza kobieta przeleciała samotnie Atlantyk. Niech jej słowa będą naszym motywatorem do pracy w KIBR:

„Najtrudniejsze jest zdecydowanie się na działanie. Reszta to już tylko kwestia wytrwałości”.